До Дня Незалежності ймовірне посилення атак російських хакерів: Українців Попередили

До Дня Незалежності ймовірне посилення атак російських хакерів: Українців Попередили”
Ймовірна кібератака атака з боку Росії проти України в День Незалежності України

У зв’язку зі святом Дня Незалежності України, 24 серпня, російські хакери можуть посилити атаки проти українців. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку. Повідомлення з таким зверненням було опубліковане в телеграм каналі і мало наступний зміст:

Незалежність та свобода України не дають спокою російським загарбникам. Саме у значні державні дати зазвичай активізується ворог. Тому ми очікуємо посилення атак з боку окупантів напередодні та в день відзначення найважливішого для українців державного свята – Дня Незалежності. І не тільки на полі бою, а й у кіберпросторі.”

Фахівці припускають, що в підвищеній зоні небезпеки знаходяться держслужбовці, працівники критичної інфраструктури, військові, та всі ті, хто можуть бути точкою доступу до інформаційних систем України.

Крім того, у Держспецзв’язку надали певні рекомендації, щодо запобігання ймовірної загрози.

Зокрема, потрібно замінити слабкі паролі на більш надійні, до всіх важливих облікових записів. За можливістю скористатися двофакторною аутентифікацією. Встановити всі оновлення програм на ПК та смартфонах. Просканувати пристої за допомогою антивірусних програм. Необхідно видалити всі російські програми, піратські програми, та ті які були дано встановленні і не несуть ніякого сенсу. На всі файли та документи слід зробити резервні копії, щоб в разі необхідності їх можна було відновити.

У державній службі також наголошують не завантажувати файли з невідомих джерел, які несуть сумнівний характер. Користувачі повинні бути пильні з повідомленнями на email, тому що, хакери частіш за все атакують через спам (розсилання небезпечних файлів).

“Пам’ятайте, що посилання на фішингові сайти можуть бути “замасковані” під привітання зі святом. Не переходьте за посиланнями, отриманими від незнайомців та навіть від друзів”, – зазначили у Держспецзв’язку.

Зловмисники можуть маскуватись під представників держорганів, тому в такому випадку потрібно бути більш обачними з адресами відправника. Не потрібно відкривати сумнівних вкладень і переходити за підозрілими посиланнями.

В Україні за липень 2022 року вже зареєстровано 203 ворожі кібератаки, про це повідомляє Укрінформ. Всі ці атаки налаштовані проти органів державного управління.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *