Фішингова кампанія APT28 націлена на військових України

Фішингова атака групи APT28 на Українських військових
Українські військові стали жертвами фішингової атаки групи APT28. Хакери використовують масковані листи та вразливості для крадіжки конфіденційних даних.

Експерти з кібербезпеки виявили нову фішингову кампанію, яку веде відома група хакерів APT28. Ця група пов’язується з ГРУ Росії та в останні роки активно займається кібершпигунством. Цього разу їх фішингова кампанія спрямована проти українських військових з метою крадіжки даних.

Коротко про APT28

Хакерська група APT28, також відома як Pawn Storm, Fancy Bear і BlueDelta існує щонайменше з 2004 року. Вони в основному зосереджуються на зборі розвідувальної інформації для російського уряду. Протягом років вони атакували різні цілі, включаючи американських політиків, організації та навіть ядерні об’єкти в США. Через високу професійність APT28 становить серйозну кіберзагрозу для своїх цілей. Останні атаки групи APT28 на військові структури України включають в себе прицільний фішинг (англ. spear phishing).

Фішингова кампанія APT28 атакує українських військових

Фішингова кампанія включає в себе розсилку електронних листів, що містять експлойти. Хакери маскують їх під розсилку військової інформації щодо ситуації в Україні. Лист містить посилання, при відкритті якого відбувається атака викрадення фрейму: користувачу пропонується увійти в систему через побічне вікно, викликане спеціальним скриптом.

APT28 проводить фішингові атаки
проти українських військовослужбовців

Облікові дані введені у таку форму одразу викрадаються хакерами. В подальшому, за допомогою доступу до цієї поштової скриньки, вони можуть отримати доступ і до інших ресурсів, які прив’язані до неї.

Втім, така тактика не є новою для APT28. Згідно з даними CERT-UA, один з використаних методів включає розсилку HTML-файлів, які імітують вебінтерфейси таких сервісів як UKR.NET та Yahoo.com, з метою крадіжки логінів та паролів через HTTP POST-запити. Ці дії включали ексфільтрацію даних через скомпрометовані пристрої.

Один із сценаріїв фішингової атаки:

  • Здійснюється розсилка фішингових листів, замасковані як повідомленнями від Команди реагування на кіберінциденти України (CERT-UA). Ці листи мали заголовок “Кібератака” та маскувалися під актуальні новини та інформацію щодо кібербезпеки. В листах містяться посилання, які ведуть на фішингові сторінки і сторінки з експлойтами.
  • Після того, як жертва відкриває таке посилання, сайт збирає інформацію про місцезнаходження та IP-адресу користувача. У випадку фішингової сторінки, користувачу пропонується ввести облікові дані до сервісу, під який така сторінка замаскована. Окрім цього, експлойти браузера могли бути використані для інфікування цільової системи.

Методи боротьби

Боротьба з такими атаками вимагає від українських військових та організацій постійної уваги до кібербезпеки, включаючи оновлення програмного забезпечення, навчання персоналу основам кібергігієни та співпрацю з міжнародними партнерами для обміну інформацією про загрози. Важливо повідомляти про підозрілі листи відповідальним службам кібербезпеки.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *