Google пережив найбільшу кібератаку в історії

Google пережив найбільшу кібератаку в історії
Наймасштабніша кібератака проти Google

Цього року, Google зіштовхнувся з наймасштабнішою кібератакою за весь період свого існування, типу “відмова в обслуговуванні” (DDoS) за протоколом HTTPS.

Ця атака була проведена ще в червні, але прес-служба корпорації розповіла про все тільки зараз. Початок кібератаки припав на 1 червня о 09:45 по місцевому часу і припинена вона була близько о 10:54. Найбільш шокуючим явищем цієї атаки була кількість запитів за секунду, яка встановила 46 млн, хоча і починалося лише з 10 млн запитів. Хакери застосовували HTTPS-запити, які являються найдорожчими, так як для їх застосування потрібно більше ресурсів. І що найцікавіше, приходили вони з 5256 вихідних IP-адресів із 132 країн.

Це все одно, що отримувати всі щоденні запити у Вікіпедії (один із 10 найбільш доступних веб-сайтів у світі) всього за 10 секунд” — прокоментували співробітники Google Сатья Контуру і Еміль Кінер.

Але слід зауважити, що в 2020 році вже була проведена кібератака проти Google, яка вважалась самою масштабною кампанією і зачепила на той момент близько 32 млн користувачів. Атака проходила під виглядом шпигунських програм, які розповсюджувались безкоштовно під видом онлайн -перекладачів, конвертерів файлів та під розширенням безпеки. Ціль була в тому, щоб зібрати всю історію відвідувань сайтів користувачами та їхню приватну інформацію.

Шахраї використовували прості та дієві методи маскування. З їхньою мережею були пов’язані близько 15 тисяч доменних імен, які в свою чергу були зареєстровані у невеликого комапанії Ізраїля CommuniGal Communication Ltd.

Наразі Google обіцяє вдосконалити якість свого сервісу, аби не допустити подібного.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *