GRIDINSOFT – це про що?

Ми маємо десятки тисяч відданих користувачів в усіх куточках світу, але, на превеликий жаль, зовсім мало відомі пересічним українцям. Прикро, адже наша цінова політика справді лояльна, а  готовність нашого Центру Підтримки Користувачів допомагати могли б стати у нагоді багатьом, хто зтикнувся із засиллям нечесної реклами. Ми, команда Gridinsoft, хотіли б, щоб про нас знали більше, аби наші зусилля докладалися у правильному напрямку і щоб наші розробки, інновації та нові способи захисту допомогали Вам краще розуміти ваші комп’ютери.

Тож, що таке Gridinsoft?

Gridinsoft – українська компанія, яка створює комп’ютерні програми для боротьби з нечесним програмним забезпеченням. Що таке “нечесні програми” та чому вони з’являються на наших комп’ютерах – тема окрема і зовсім не делікатна. Поки що зупинимося на тому, що нечесні програми з’являються на комп’ютерах незалежно від продвинутості користувачів, просто тому, що для когось це бізнес. Ми не брали на себе високу місію рятувати світ від реклами, але в той момент стало зрозуміло, що ми знаємо як боротися з усілякими “нишпорками” та “здирниками”, які сповільнюють роботу комп’ютера, викрадають особисті дані користівачів та заважають нормальній роботі у мережі. Більше того: нам це цікаво і ми були готові зібрати команду однодумців, закоханих у свою справу. Наш перший продукт, покликаний  боротися з нечесними програмами був створений у 2007 і мав назву Trojan Killer. Тут варто сказати, що програма була повністю безкоштовна і мала своєю метою лише тільки позбавитися від шкідливих процесів у пам’яті комп’ютера. Ми не ставили високої цілі створювати антивірус (і досі наша програма не є ним), або втручатися у конкурентну боротьбу між грандами (на той час це були Avira, Kaspersky, Norton…), а зусилля зосереджували на інших продуктах компанії.

Про роль особистості.

лідер команди  GridinsoftДмитро Гридін є засновником Gridinsoft, її ідеологом та рушійною силою. Від створення компанії саме на ньому трималися усі кіти процесу розробки. Програмування, аналітика, дизайн, маркетинг, робота з користувачами – це зараз здається, що неможливо займатися всім. З того часу, як стало зрозуміло, що нові продукти потребують набагато більшої уваги (в умовах, коли ринок стрімко змінювався, пам’ятаєте 2008 рік?) і зовсім іншого підходу, почала формуватися Команда.

Створення Команди Gridinsoft.

Спочатку це були Аналітики: їхні дослідження дозволяли отримувати інформацію про нові загрози. Шкідливі програми з’являються десятками, сотнями і тисячами на день і саме утримання нашої бази загроз в актуальному стані та щогодинні оновлення дали нам конкурентну перевагу. З появою Команди Аналітиків  стало зрозуміло, що продукт потребує безперестанної уваги багатьох людей і він більше не може бути безкоштовним. Ось тут ми відчули, що маємо набагато більшу відповідальність перед користувачами (відтепер наш продукт не просто утиліта, це Інструмент, Сервіс з підпискою на оновлення баз загроз!) і вивчення та задоволеня потреб наших користувачів вийшло на передній план нарівні з аналітикою.

Так з’явилася Команда Маркетингу. Маркетинг для нас – це не вміння продавати, та й думки такої ніколи не було, що вдасться знайти тут, в Україні, людей, які зможуть виводити програмні продукти на світовий рівень (щиро кажучі, ті, хто висловлював думку, що зможе – таки траплялися на співбесідах). Маркетинг для нас – це все те, що супроводжує і представляє наш продукт користувачеві. Це робота дизайнерів, веб-програмістів, менеджерів та райтерів. Стаючи на шлях розвитку, важко було уявити, які саме потреби будуть виникати і які спеціалісти стануть нам у нагоді. З ростом кількості користувачів ми побачили, що спілкування з ними – важлива і відповідальна частина нашої роботи. І іноді потрібно не лише вчасно знайти та знешкодити загрозу, але й персонально допомагати користувачеві, аналізуючи яку саме шкоду було нанесено конкретній системі, і шукати шляхи її усунути (повірте, бувають дуже нетрівіальні випадки!).

Команда Gridinsoft
Команда Gridinsoft

Тут сформувалася потреба у Команді Підтримки Користувачів. Нам важливий зворотній зв’язок, нам важливо, аби користувачі були задоволені і мали бажання рекомендувати нас своїм друзям! Тож це для нас найвідповідальніша ланка роботи і багато спеціалістів з інших команд працюють у тісному контакті зі службою підтримки. Не випадково, що багато хто починає свій шлях у нашій компанії саме з роботи з користувачами, стаючи потім аналітиками, райтерами, спеціалістами з маркетингу або тестувальниками. Розуміння потреб користувачів і пошук шляхів їм допомогти – ось у чому ми вбачаємо свою міссію.

Ми вже говорили про те, що нам цікаво бути корисними, сучасними і дієвими. Теперішній світ так чи інакше крутиться навколо інтернету: люди спілкуються, шукають поради, слухають музику і знаходять роботу саме у цьому середовищі. Розвиток веб-напрямку не був очевидним від самого початку: здавалося, що одного веб-програміста середньої кваліфікації більше, ніж достатньо для задоволення всіх наших потреб. Справедливості заради, треба відмітити, що кілька років тому так воно і було! Зараз ми маємо купу веб-проектів, будуємо веб-інтерфейси і, оскільки ми позіціонуємо наші доробки в якості веб-сервісів, то не дивно, що тепер це окрема Команда Веб-Розробки.

Розробники команди GridinsoftМозком і рушійною силою наших продуктів є Команда Розробки Програмних Продуктів, в яку входять програмісти разом з тестувальниками. З одного боку нам важливо втілювати новітні способи боротьби з нововиявленими загрозами, з іншого – ми розуміємо свою відповідальність, оскільки втручаємося у роботу комп’ютера користувача на системному рівні і результат цієї роботи має бути бездоганним. Ми взяли для себе за правило щотижня випускати оновлення наших програм, аби не давати шахраям жодного шансу уникнути виявлення.

 

Чим займається Gridinsoft?

Нашим основним продуктом довгий час був Gridinsoft Trojan Killer. Намагаючись зробити його назву зрозумілішою для користувачів, ми переіменували його у Gridinsoft Anti-Malware (так, і в нас є багато сумнівів у тому, чи було досягнуто цілі), попутно випустивши реінкарнацію Trojan Killer у вигляді портативної версії. Зараз це різні продукти, які мають спільну базу, але відрізняються призначенням – Gridinsoft Anti-Malware встановлюється на комп’ютер і систематично очищує його від нововиявлених загроз плюс має вбудований мережевий фільтр, який допомагає уникати відвідування небезпечних сайтів,  в той час як портативний Trojan Killer встановлюється на флешку і може використовуватися, як дієвий засіб, коли у руки потрапив геть занедбаний комп’ютер або допомоги потребує комп’ютер когось із знайомих. У будь-якому разі ціль – видалити з комп’ютера все те, що потрапило на нього повз Вашої уваги і припинити роботу програм, діяльність яких викликає підозру або, взагалі, не санкціонована користувачем.

Наш Центр Розробки Програмних Продуктів знаходиться у Кременчуці, тут працюють Команди Програмістів і Аналітиків. Ми організовуємо курси під керівництвом наших ведучіх аналітиків та програмістів, для того, щоб отримати більше кваліфікованих кадрів.

Маркетингова діяльність та Центр Веб-Розробки зосереджені у Києві. Наша Служба Підтримки Користувачів розосереджена і не обмежена певним місцем: ми прагнемо мобільності і працюємо у декілька змін, намагаючись максимально швидко і вчасно реагувати на запити.

Завжди цікаво знаходити новий простір, і робота у Gridinsoft – це особливий досвід, оскільки існує дуже мало українських продуктових (не аутсорсингових!) компаній. Нам вдалося втілити повний цикл розробки, наші відділи тісно взаємодіють один з одним і завдяки цьому ми можемо бути гнучкими і швидко адаптуватися до потреб ринку. Ми знаємо, що наші продукти  – це “наше все” і докладаємо багато зусиль, аби достойно їх представити в такій непростій ніші, як боротьба з нечесним програмним забезпеченням. Наші двері завжди відкриті новим кадрам і новим ідеям, тож якщо Ви відчуваєте, що можете бути корисними – ласкаво просимо!

 

 

Автор Irina Gridina

Co-Owner and Deputy Manager for all questions

Переглянути всі записи Irina Gridina.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *