Хакери зламали оновлену версію ОС Android 13 через тиждень після її випуску

Хакери зламали оновлену версію ОС Android 13 через тиждень після її випуску
Нова ОС Android 13 виявилася вразливою до шкідливого ПЗ
Хакерам вдалося зламати фінальну версію операційної системи Android 13, яка була випущена в серпнi 2022 року. Про це стало відомо від порталу Android Police.

Фахівці з організації інформаційної безпеки зазначають, що вже було виявлено кілька вірусів, які можуть обійти додаткові заходи безпеки Google. Також ці зловмисники ігнорують заборону використання системи Accessibility Service звичайним додаткам. Ця система, в свою чергу, є основною особливістю Android 13.

Слід зазначити, що безконтрольний доступ до Accessibility Service небезпечний. Програми, які його отримали, можуть перехоплювати дзвінки та повідомлення власника смартфона, та власне здійснювати стеження за його пристроєм. В той же ж час угрупування Hadoken вже створили кілька вірусів, які здатні обійти захист, так щоб це не викликало підозр. Проте, цей вірус підвантажує інший, який вимагає доступ до Accessibility Service. В цьому разі користувачу треба бути більш обачним, аби не видати дозвіл, інакше в іншому випадку, його пристрій буде знаряддям для стеження.

Наразі Android 13 більше не дозволяє стороннім додаткам мати доступ до Accessibility Service. Це призведе до того, що вони будуть не в змозі показувати рекламу в фоновому режимі, блокувати екран, вести спостереження за дзвінками та повідомленнями. Також, користувачі не будуть бачити запит на доступ до цієї функції.

Як зазначають ІБ-експерти, всі ці віруси поки що на стадії розробки і працюють через раз. Але той факт, що вони з’явилися так швидко після релізу нового Android 13, дещо насторожує.

Опубліковано
В категорії Новини Позначено Android 13

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *