Microsoft випустила патчі для січневих багів

Microsoft випустила патчі для січневих багів
Майкрософт випустила патчі для своїх січневих оновлень

Нещодавно корпорація Майкрософт випустила позапланові патчі для усунення багів в січневих оновленнях. У другий вівторок січня компанія зробила оновлення, які викликали багато нарікань з боку клієнтів. Проблеми були з віртуальними машинами (VM), контролерами домену (DC) і VPN-з’єднаннями, тощо. Користувачі можуть завантажити оновлення з каталогу оновлень Microsoft або через стандартну систему Windows Update (як додаткові оновлення).

Було випущено патчі для багів січневих оновлень

Патчі KB5010794 (Windows 8.1, Windows Server 2012 R2) і KB5010797 (Windows Server 2012) доступні лише для самостійного завантаження з каталогу оновлень Microsoft. А за допомогою Windows Update ви можете завантажити наступні оновлення:

Windows Server 2008 SP2: KB5010799

Windows 7 SP1: KB5010798

Windows 10 1507: KB5010789

Windows 10 1607, Windows Server 2016: KB5010790

Windows 10 1909, Windows Server, version 1909: KB5010792

Windows 10 20H1, Windows Server, version 20H1: KB5010793

Windows 10 20H2, Windows Server, version 20H2: KB5010793

Windows 10 21H1: KB5010793

Windows 10 21H2: KB5010793

Windows Server 2022: KB5010796

Windows 11 21H1 (original release): KB5010795

Планові січневі оновлення компанії виявилося мали в собі декілька багів

Перед тим, як Microsoft випустила позапланові патчі для проблемних оновлень, адміністратори та користувачі Windows 10 і 11 скаржилися на різноманітні проблеми, що виникли після встановлення планових січневих оновлень компанії. Користувачі нарікали на проблеми з підключенням L2TP VPN під час роботи з клієнтом VPN. Коли користувачі намагалися підключитися до пристрою, це призводило до наступної помилки:

Microsoft випустила патчі для січневих багів
Один із багів призводив до збоїв з роботою VPN

У журналах журналів подій виводився код помилки 789, що вказував на невдале підключення VPN. Системні адміністратори також скаржилися, що останні оновлення не дозволяють їм підключатися до брандмауерів Cisco Meraki, SonicWall і WatchGuard.

Пізніше компанія скасувала січневе кумулятивне оновлення для Windows Server. Тут баги збили роботу контролера домену, який почав постійно перезавантажуватися. Проблема торкнулася також Hyper-V і томів ReFS. Hyper-V — це технологія Microsoft, яка дозволяє користувачам створювати віртуальні середовища з кількох операційних систем на одному фізичному сервері. Після січневих оновлень цей інструмент віртуалізації чомусь постійно став зависати.

Resilient File System (ReFS) — це файлова система, розроблена компанією Microsoft, яка була створена для обходу обмежень NTFS (іноді називається «The New Technology File System»). Користувачі не могли отримати доступ до томів файлової системи через баги в січневих оновленнях.

Компанія випустила оновлення як частину щомісячних наборів (Вівторок оновлень). Цього місяця розробники виправили шість вразливостей нульового дня та одну критичну вразливість. Оновленням для Windows Server було присвоєно такі ідентифікатори: KB5009555 (Windows Server 2022), KB5009557 (Windows Server 2019) і KB5009624 (Windows Server 2012 R2). Ці оновлення наразі недоступні в Windows Update.

Вразливість RemotePotato0

Ще одну вразливість нульового дня Microsoft вирішила не усувати. Йдеться про вразливість RemotePotato0, яка дозволяє зловмисникам отримати адміністраторські привілеї у всіх версіях операційної системи Windows. Вразливість отримала неофіційний патч від компанії 0patch. Вразливість не отримала власного ідентифікатора CVE. У разі успішної експлуатації може призвести до повного компромісу домену.

Спеціаліст з SentinelLabs Антоніо Кокомаці був першим, хто звернув увагу на проблему ще в квітні 2021 року. Використовуючи вразливість, хакери зможуть отримати права адміністратора домену після атаки на реле NTLM.

«RemotePotato0 дозволяє зловмиснику з звичайними привілеями запускати кілька спеціальних програм у сеансі будь-якого іншого користувача. Ці програми можуть надсилати хеш NTLM на IP-адресу, яку вибирає зловмисник. В результаті зловмисник має можливість підробити свій запит на домен і видати себе за адміністратора. Після цього він запросто може додати себе до групи адміністраторів», – прокоментував вразливість у блозі компанії засновник 0patch Мітя Колсек.

Але використання вразливості можливе лише в тому випадку, якщо зловмисник якимось чином змусить адміністратора увійти у сеанс одночасно з ним. Тільки так експлуатація буде успішною. Неофіційний патч буде доступний, поки Microsoft не випустить офіційний.

Як користуватися каталогом оновлень Microsoft?

Хоча в застосуванні оновлень через Windows Update немає нічого складного (вам просто потрібно запустити завантаження самостійно, якщо виконання не налаштовано автоматично), та вас може збентежити термін «Каталог оновлень Microsoft». Каталог оновлень Microsoft — це служба Microsoft, яка надає користувачам сховище чи список оновлень для всіх операційних систем, які Microsoft підтримує на даний момент. Матеріали варіюються від патчів, функцій Windows, оновлених системних файлів до драйверів пристроїв.

Насправді каталогом в основному користуються підприємства та бізнес, але ним можуть користуватися і звичайні юзери. Вам можливо він стане у нагоді, якщо ви шукаєте якесь конкретне оновлення для свого комп’ютера. Наприклад, пошкоджений/відсутній драйвер. Що ж до ІТ-адміністраторів в корпоративних системах, то вони користуються каталогом для забезпечення стабільності робити комп’ютерів, а саме слідкуюють, щоб комп’ютери в їхньому домені отримували правильні оновлення системи, або перевіряють чи нові оновлення не вплинуть якимсь чином на роботу корпоративної системи домену у години пік. Перш ніж користуватися каталогом оновлень Microsoft , ознайомтеся з загальними правилами ефективної роботи з ним нище.

Microsoft випустила патчі для січневих багів
Каталог оновлень Microsoft

Ви можете отримати доступ до сайту з будь-якого браузера і , перейшовши, побачите там лише рядок пошуку в правій частині сайту. Пам’ятайте, що не потрібно вводити не сконкретизовані пошукові запити, як-от «Оновлення безпеки» або «Оновлення Windows 10». Пошук може видати вам в такому випадку до тисячі записів. Ні, тут треба бути конкретним. Правильний спосіб знайти потрібне оновлення буде таким: KB5005033. KB ( Knowledge Base) розшифровується як База знань, номер для кожного оновлення різний.

Microsoft випустила патчі для січневих багів
Як бачите на одну і ту саму ідентифікацію було знайдено декілька файлів

Просто введіть таку ідентифікацію шуканого файлу та натисніть кнопку пошуку. Ви також можете звузити пошук, додавши більше деталей про запит. Наприклад, можна додати x64, щоб конкретизувати запит, що шукається оновлення саме для 64-розрядної системи. Файли з розширеннями.msu є простими програмами встановлення. Ті, що з .cab є архівами для драйверів пристроїв.
Коли з’явиться результат пошуку, клацніть оновлення, щоб відкрити окреме вікно, яке покаже вам деталі вибраного оновлення. Якщо це той файл, який ви шукали, перейдіть до кнопки завантаження.

Microsoft випустила патчі для січневих багів
Перегляньте детально опис кожного варіанту знайденого і завантажте потрібний файл

Майте на увазі, що деякі файли мають ідентичні номери. Тому переконайтеся, що ви уважно перевірили файлову версію та операційну систему.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *