Європол закрив VPNlab.net

Європол закрив VPNlab.net
Європол закрив VPNlab.net, сервіс, яким користувалися кіберзлочинці

Європол, правоохоронний орган Європейського Союзу (ЄС), нещодавно оголосив про закриття одного з найбільших VPN-сервісів, який активно використовувався кіберзлочинцями для різних протизаконних цілей. 17 січня об’єднані сили 10 країн на чолі з Європолом провели вилучення або закриття понад 15 серверів VPNlab.net у різних країнах.

Згідно з прес-релізом, опублікованим правоохоронними органами, сервіс використовувався у сприянні різним незаконним діям, серед них розповсюдження шкідливих програм. В інших випадках сервіс використовувався для роботи інфраструктури та комунікацій, що стояли за кампаніями програм-вимагачів, запуску програм-вимагачів. Правоохоронний орган зацікавився цим конкретним провайдером, коли численні розслідування справ про кіберзлочини неодноразово вказували на роль сервісу.

VPNlab.net, створений у 2008 році, був одним з найбільших сервісів для анонімного перегляду в Інтернеті. Він дозволяв своїм користувачам лише за 60 доларів США на рік мати найрізноманітніші функції для захисту своєї анонімності в Інтернеті. Сервіс включав подвійний VPN із серверами, розташованими в багатьох країнах. Сервіси VPNLab.net базувалися на 2048-бітному шифруванні та технології OpenVPN. Як виявилося, сервіс виявився вибором року для кіберзлочинців з усього світу. Крім того, у правоохоронному відомстві кажуть, що даний провайдер був помічений рекламований на даркнеті.

Європол закрив VPNlab.net
Європол в загальному закрив п’ятнадцять серверів провайдера

Зазначений сервіс більше не доступний. Операція з зупинення протиправної діяльності провайдера відбулася в рамках EMPACT ( Європейська мультидисциплінарна платформа з протидії кримінальним загрозам). За результатами розслідування більше ста підприємств було визначено як потенційні жертви кібератак з залученням даного провайдера. Наразі правоохоронні органи працюють із постраждалими, щоб допомогти їм організувати більш ретельний захист від кіберзлочинів з використанням VPN.

«Одним із важливих аспектів цієї операції було показати всім провайдерам, що підтримують незаконні дії та не надають жодної інформації щодо законних запитів від правоохоронних органів, показати їм, що і їх не омине відповідальність. Ця операція є результатом ефективної співпраці міжнародних правоохоронних органів, що дає змогу зупиняти роботу глобальних мереж, використовуваних в злочинних схемах », – висловився начальник департаменту поліції Ганновера Фолькер Клюве.

Що таке VPN?

Якщо говорити про vpn, скільки людей ви знаєте, які насправді використовують його з міркувань безпеки, а не лише для доступу до сайтів, які недоступні в певних регіонах? Я сама не надто турбувалася якимись там питаннями безпеки в інтернеті і користувалася сервісом лише тоді, як вже було сказано, я не могла отримати доступ до якогось сайту зі свого регіону. Але в ході моєї кар’єри IT-копірайтера деякі речі стали для мене більш очевидними. Я поясню.

VPN (розшифровується як «Віртуальна приватна мережа») дозволяє своїм користувачам анонімно переглядати Інтернет без розкриття приватних даних. За допомогою VPN весь ваш трафік даних спрямовується через зашифрований віртуальний тунель. Він маскує вашу IP-адресу, роблячи ваше місцезнаходження невидимим для інших. Ви також можете надсилати та отримувати дані, без будь-кого реєструючи це.

Механізм роботи VPN створює зашифрований віртуальний тунель, через який спрямовується ваш онлайн-трафік даних. Тільки ви можете отримати доступ до даних у ньому, оскільки тільки у вас є ключ. Коли ви користуєтеся Інтернетом, VPN-сервер стає джерелом вашого онлайн трафіку. І для будь-кого іншого ваші власні дані представляються у вигляді зашифрованого кластера, на якого комп’ютеру знадобиться мільйон років, щоб розшифрувати. Це також означає, що ваш постачальник послуг Інтернету (ISP) або інші треті сторони не бачать відкрито, що ви робите в Інтернеті. Але зрозумійте мене правильно, не думайте, що VPN захистить вас від загроз типу зловмисного програмного забезпечення. Це належить роботі спеціального програмного забезпечення, призначеного для цього.

Іншим важливим аспектом безпеки, окрім приховування IP-адрес користувачів, є шифрування протоколів, яке гарантує, що ви не залишаєте відкритим так званий “цифровий слід” в Інтернеті, за яким вас можуть відстежити. “Цифровий слід” означає, що ви, користуючись мережею, залишаєте своєрідний цифровий відбиток в у вигляді файлів cookie та історії пошуку вашого браузера. Найважливішим моментом роботи будь-якого VPN є шифрування файлів cookie, що не дозволяє третім сторонам отримувати доступ до конфіденційної інформації, як-от фінансова інформація, особисті дані та інший вміст на веб-сайтах, які ви відвідуєте.

Як обрати якісний інструмент VPN?

Отже, ви бачите, що VPN — це не лише отримання доступу до географічно обмежених сайтів, а й ваша безпека в Інтернеті. І якщо я правильно здогадалася, зараз ви, можливо, задумалися про якесь рішення VPN для себе. У такому випадку прочитайте наступні поради щодо того, як вибрати дійсно якісне програмне забезпечення, щоб захистити себе.

Належне рішення VPN повинно виконувати більше ніж одне завдання, що проявляється у високорівневій багатовекторній роботі з безпеки. Якісне програмне VPN забезпечення має захищати користувача багатьма способами. Це такі способи:

Двофакторна аутентифікація. Хороший інструмент VPN використовуватиме різноманітні методи автентифікації, для гарантії, що ніхто, крім вас, не зможе скористуватися інструментом. У двофакторній автентифікації вам буде запропоновано ввести код, надісланий на ваш телефон. Це гарантуватиме, що жодна третя сторона не зможе поставити під загрозу вашу безпеку в Інтернеті.

Кіл світч. Якщо раптово з’єднання буде перервано, хороший інструмент VPN забезпечить безпеку ваших даних під час потенційного моменту компроментації.

Шифрування протоколів та IP-адреси. Хороший інструмент VPN приховує вашу IP-адресу і не дає третім особам отримати доступ до вашої інформації без вашої згоди. Варто додати, що якщо ви приховуєте дані від будь-яких третіх сторін, то натомість саме програмне забезпечення VPN отримує прямий доступ до вашої інформації, тому перш ніж вибирати якийсь певний інструмент, перевірте політику розробницької компанії щодо користувацьких даних.

Якщо вас цікавить тема кіберполіції, у нас є більше статей за цією темою. Ви можете прочитати про те, як Інтерпол викрив одну з найбільших фінансових афер, яка діяла в Європі та викрала мільйони у своїх жертв. Також ви можете прочитати статтю про українську поліцію, яка затримала учасників роботи інфраструктури даркнету.

Опубліковано
В категорії Новини

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *