Не довіряйте, перевіряйте: новий обман з розіграшем телефонів

обман з розіграшем телефонів
обман з розіграшем телефонів

Ми багато писали у наших блогах про розіграші смартфонів (почитати можна тут і ось тут англійською мовою), але от знову: новий розіграш, який мало в кого викликає підозру, але націлений саме на Вашу легковажність – аби отримати ваші ім’я, адресу та номер грошової карти.

Я люблю бігати у спортзалі (пам’ятаєте, ми приймаємо участь у благодійному марафоні через тиждень) переглядаючи легковажні серіали, ну от Big Bang Theory, наприклад. Цього разу сайт куражбомбей  після обирання серії відкрив мені у новому вікні мого телефонного браузера ось таке повідомлення:

Виглядає офіційно, та ще й з посиланням на Vodafone!

Добре, жму ОК:

 

Відчуваєте себе “обраним”?  А якже: це ж така нагода… ой-йой, там же час обмежений, треба поспішити!

Запитання такі тривіальні, ось і хлопці тут знизу коментарі свої залишили, зверніть увагу: з іменем, фамілією та фотографією… Визиває ще більше довіри…

Навіть із діалогом усередині: “Та я не вірю!” – “Та ти шо, то ж така акція!”…. “Щойно телефонували  – кур’єр все привезе протягом дня…”

До чого ж тут ROSTELECOM 2018?

А ні до чого, так само як і Vodafone… Дивимося “Условия”:

А немає ніяких умов… Лише пропозиція отримати IPHONE X ЗА 26 грн… Потрібно лише ввести ім’я, прізвище, адресу та інші дані.

Ось історія перегляду та редиректів:

Бачите? Почали з “программы поощрения клиентов Vodafone”, а далі, після кількох редиректів, – iPhone X  та Megaebook:

тут вже 49,99 доллара США, якась дивна ахінея про рахунки-фактури. Зверніть увагу, вони відверто жартують (див. кінець другого абзацу): “Победителя свяжут, чтобы организовать доставку”.  Та й сама назва сайту, очевидно, відвертий жарт  – megaebook.cc!

Але багато людей залишають вдомості про себе, оплачують вказану суму… Ми знаємо, бо щодня отримуємо десятки звернень: “Чи дійсно?…” “Допоможіть повернути гроші… “,  “Що тепер робити?…”

Ми рекомендуємо:

  1. Ніколи не приймати участь у таких відверто липових лотереях. Будь ласка, користуйтеся пошуковими системами, читайте відгуки, відносьтеся з підозрою!
  2. Будь ласка, не залишайте інформацію про себе: і адресу, і прізвище, і номер картки, і CVV код (а Ви таки його введете, аби сплатити ті самі 26 грн…)
  3. Контролюйте витрати на ваших картках. Для розрахунків онлайн використовуйте окрему карту з невеликою сумою на балансі.
  4. Коли отримуєте повідомлення з банку про витрати, яких Ви не робили – негайно телефонуйте в банк. Ви можете повернути кошти на Ваш рахунок.
  5. Не довіряйте, перевіряйте: інтернет повний шахраїв, і не стати їхньою жертвою – то не ціль, а спосіб життя.

Будьте обачні та бережіть вашу приватність!

 

 

 

 

Опубліковано
В категорії Новини Позначено iphone

Автор Irina Gridina

Co-Owner and Deputy Manager for all questions

Переглянути всі записи Irina Gridina.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *