Невдовзі новий недорогий смартфон без сервісів Google стане доступним у продажу

Невдовзі новий недорогий смартфон без сервісів Google стане доступним у продажу
Simple Mobile Tools представила FOSS-friendly смартфон

Компанія Simple Mobile Tools представила смартфон, який використовує програми написані на відкритому коді. Це гарна можливість для тих, хто замислюється за свою анонімність та безпеку програм. Фанати FOSS мають гідно оцінити цей девайс, оскільки дійсно “відкритих” телефонів на ринку не так багато. І це не дивно: великі корпорації все частіше намагаються залізти в наші особисті дані.

Словацька компанія Simple Mobile Tools представила свій смартфон Simple Phone. Особливістю пристрою, за заявою виробника, є відсутність сервісів Google.

Повідомляється, що смартфон працює на Android 11 із встановленою оболонкою SimpleOS, в якій відсутні сервіси Google, у тому числі GMS та Google Play. Натомість у телефоні використовується альтернативний магазин F-Droid з відкритим вихідним кодом.

Simple Phone має в оснащенні процесор 2018 MediaTek Helio P60, 4 ГБ оперативної пам’яті, 128 ГБ вбудованої пам’яті і акумулятор ємністю 4500 мАч, а також IPS-дисплей з роздільною здатністю 1080p. За автономність пристрою відповідає АКБ на 4500 мАг. Смартфон має 4 камери – 25-мегапіксельну фронтальну камеру, а також три задні камери, що складаються із сенсорів на 48, 8 та 5 мегапікселів.

Пристрій вже доступний для замовлення на сайті виробника за ціною €399. Компанія обіцяє два роки гарантії та три роки випуску оновлень програмного забезпечення. У продаж Simple Phone надійде 1 листопада.

Повторення історії Huawei?

У 2019 році, після ряду судових засідань у США китайському виробнику електроніки Huawei було заборонено використовувати пропріетарне ПЗ, яке Google постачає у комплекті до своєї ОС Android. Google Play, Google Maps, утиліти телефонної книги та календаря – все це за символічну суму доступне для розробників – якщо вони не підпадають під згадані вище санкції. Однак китайський технологічний гігант знайшов вихід з ситуації шляхом створення своїх замісних рішень. Успіх такого виходу з ситуації, однак, досі сумнівний. Велика кількість програм з альтернативного “плеймаркету” отримує оновлення з запізненням; крім того, Huawei розміщує там ПЗ, яке більше підходить для китайського ринку. Багато користувачів з України та інших країн Європи скаржаться на відсутність таких речей як YouTube (він у Китаї заборонений) та нормально деталізованих карт.

Чи не стане Simple Phone повторенням історії китайського бренду? Звісно, тут причиною відмови від базового ПЗ стало бажання зробити телефон, що використовує виключно програми з відкритим програмним кодом. На відміну від Android, первинний код прикладного ПЗ до операційної системи є закритим, і користувачі, які найбільше турбуються про свою приватність, бачать у цьому загрозу своїй безпеці.

Однак приклад відмови від “рідного” для ОС набору програм вже продемонструвало цілий ряд труднощів для користувача. Альтернативні джерела програм та ігор, такі як вищезгаданий F-Droid, хоч і пропонують набір найільш потрібних програм, але навряд чи дадуть доступ до усього можливого ПЗ, яке може знадобитись у щоденному житті. Окрім того, переважна більшість програм, які ми використовуємо щодня, не є опен-сорсними, що суперечить правилам магазину F-Droid. Тож скоріше за все, цей телефон буде цікавинкою лише для поціновувачів ідеології Free Open Source Software (FOSS).

Опубліковано
В категорії Новини Позначено google

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *