Meta знайшла більше 400 китайських програм, які вкрали дані у 1 мільйона користувачів

Meta знайшла більше 400 китайських програм, які вкрали дані у 1 мільйона користувачів
Сторонні клієнти для Whats App, як виявилося, викрадають персональні дані користувачів

Meta подала в суд на кілька китайських компаній (включаючи HeyMods, Highlight Mobi та HeyWhatsApp) за розробку та використання «неофіційних» програм WhatsApp для Android. Справа в тому, що з травня 2022 року за допомогою цих додатків було викрадено понад мільйон облікових записів WhatsApp.

До речі, читайте також нашу статтю: Найкращі шахрайства у Facebook 2022 та як їх уникнути.

Згідно з судовими документами, якими поділилися журналісти Bleeping Computer, шкідливі програми, зокрема, були доступні для завантаження з сайтів самих компаній, а також через Google Play Store, APK Pure, APKSFree, iDescargar та Malavida.

Після встановлення програм (у тому числі AppUpdater для WhatsPlus 2021 GB Yo FM HeyMods та Theme Store для Zap) вони використовували вбудоване шкідливе програмне забезпечення для збору конфіденційної інформації про користувачів, включаючи дані аутентифікації, а потім захопили чужі облікові записи WhatsApp для розсилки спаму.

Після того, як жертви встановили шкідливі програми, їм було запропоновано ввести свої облікові дані користувача WhatsApp та надати шкідливим програмам доступ до WhatsApp.” – документи свідчать.

При цьому, згідно з офіційною статистикою Google Play Store, лише програма AppUpdater for WhatsPlus була встановлена понад мільйон разів.

Ігровий сайт, який спамери рекламували у WhatsApp

Варто зазначити, що минулого літа глава WhatsApp Уілл Кеткар попередив користувачів, щоб вони не завантажували модифіковані версії WhatsApp, і навів приклад HeyMods і HeyWhatsApp. Кеткарт написав, що служба безпеки компанії виявила в цих додатках приховані шкідливі програми, і їхня основна мета – крадіжка особистої інформації користувачів.

Цікаво, що одночасно з тим, як ЗМІ дізналися про цей позов, Meta опублікувала офіційний прес-реліз, в якому також заявила, що виявила понад 400 шкідливих додатків, які викрадали дані користувача. Однак тут йдеться не тільки про програми для Android (355 штук), але і про програми для iOS (47 штук), а їх метою називалася крадіжка облікових даних від облікових записів Facebook.

Категорії шкідливих програм

Ці програми розміщувалися в Google Play Store та Apple App Store і маскувались під фоторедактори, ігри, VPN, бізнес-програми та інші утиліти, щоб змусити людей їх завантажити.” – сказала компанія.

Пропонуючи жертвам «Увійти через Facebook», програми врешті-решт викрадали облікові дані користувачів, зламували облікові записи інших людей і могли «виконувати такі дії, як надсилання повідомлень друзям та отримання доступу до особистої інформації». Повідомляється, що більше мільйона користувачів були повідомлені про потенційну компрометацію, і тепер їм рекомендується змінити свої паролі та включити двофакторну аутентифікацію.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *