BlackCat оновила своє програмне забезпечення та змінила умови співпраці з іншими хакерами

BlackCat оновила своє програмне забезпечення та змінила умови співпраці з іншими хакерами
Програма-вимагач BlackCat (ALPHV) оновила свій інструмент для крадіжки даних

Поява нових висококваліфікованих хакерів та нові можливості шкідливого ПЗ відкрили нові горизонти в світі кіберзлочинності.

Програма-вимагач BlackCat (ALPHV) оновила свій інструмент для крадіжки даних, що використовується для атак із подвійним вимаганням. Дослідники з компанії Symantec повідомляють, що інструмент Exmatter, який використовувався з моменту запуску BlackCat у серпні 2021 року, у серпні був оновлений та отримав наступні зміни:

  • Тепер ексфільтрація доступна тільки для розширень: PDF, DOC, DOCX, XLS, PNG, JPG, JPEG, TXT, BMP, RDP, SQL, MSG, PST, ZIP, RTF, IPT та DWG;
  • Доданий FTP як опція ексфільтрації на додаток до SFTP та WebDav;
  • Додана можливість створити звіт зі списком всіх оброблених файлів;
  • Додана функція «Гумка», що дає можливість пошкоджувати оброблені файли;
  • Додано параметр конфігурації «Самознищення», щоб облишити систему та «видалити себе», якщо вхід виконано в неприпустимому середовищі
  • Видалена підтримка Socks5;
  • Додана можливість розгортання об’єкта групової політики GPO.

Також у Exmatter виявлено масштабний рефакторинг коду, через що виявлення шкідника ускладнене. Крім того, було виявлено, що BlackCat створила нове шкідливе програмне забезпечення «Eamfo», що пов’язане з обліковими даними, які зберігаються в резервних копіях розробника програмного забезпечення Veeam.

Eamfo підключається до бази даних Veeam SQL та зберігає облікові дані для резервної копії із SQL-запитом. Після вилучення облікових даних Eamfo розшифровує їх та в кінці сповіщує про цю дію жертву. За чутками, Eamfo використовувалося іншими угрупованнями, включаючи Monti, Yanluowang та LockBit.

Symantec також повідомляє, що оператори BlackCat скасовують співпрацю з афілійованими особами, які, на їхню думку, недостатньо продуктивні, так як працюють з менш ефективними RaaS-програмами. Це було реалізовано до притоку досвідчених зловмисників, що дозволило швидко реалізувати нові атаки в рамках нової кампанії.

Опубліковано
В категорії Новини

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *