Популярні схеми шахрайства у ТікТоці: що ховається за розважальним контентом

Популярні схеми шахрайства у ТікТоці: що ховається за розважальним контентом
Шахрайство у ТікТоці набирає небезпечних обертів

ТікТок стрімко набирає кількість своїх користувачів щодня. Аудиторія цієї платформи в Україні, станом на 2022 рік, нараховує близько 10 млн користувачів.

Формат коротких відео у ТікТоці зацікавив не тільки користувачі всього світу, але і шахраїв. Таким чином у них з’явилося більше способів для незаконного заробітку. В цій статті підготовлено список найбільш поширених видів шахрайства у ТікТоці.

1. Пропозиції швидкого збагачення

Шахраї найчастіше використовують методику обіцянок про великий прибуток при найменших зусиллях та вкладеннях. У соціальних мережах ви можете побачити багато реклами про вигідні інвестиції, які насправді є лише фінансовими пірамідами. Інколи мова йде про досить примітивне шахрайство: ви надсилаєте їм гроші, і більше ніколи їх не побачите – ані грошей, ані шахраїв.

З цього випливає, що користувачам потрібно бути більш уважними з вибором організацій, які пропонують ті чи інші інвестиції. Більше того, не ведіться на обіцянки отримати великі відсотки прибутку за короткий термін. Не ведіться на те, що багато продуктів і проектів рекламуються від відомого інфлюєнсера – це теж може бути обманом.

Шахрайський акаунт у Тік-Тоці
Так виглядає шахрайський профіль у Тік-Ток

2. Фішингові повідомлення

Фішингові листи також часто використовуються як метод для обману користувачів. Подібні листи виглядають цілком невимушено і нешкідливо. Але є один нюанс – мета цих листів полягає у тому, аби переконати користувача перейти за тим чи іншим посиланням чи вкладенням. В основному це пропозиції щодо того, як збільшити кількість підписників або як отримати значок верифікації.

Після того, як користувач відкриє подібне вкладення або посилання, він ризикує заразити свій ПК шкідливим програмним забезпеченням. Для крадіжки аккаунта, шахраї можуть надіслати посилання на сервер, який вкраде токен аутентифікації. Іншим варіантом подій є отримання запиту на введення своїх даних для входу в обліковий запис. Якщо користувач не використовує двофакторну аутентифікацію, то у хакерів ще більше шансів отримати доступ до всіх конфіденційних даних жертви.

Підроблений лист від ПейПал
Приклад фішингового листа, який маскується під сповіщення від ПейПал

3. Аккаунти ботів

Боти зараз поширилися на просторах багатьох соціальних мереж. Тік Ток – не виняток, тут боти поширюють неправдиву інформацію аби лише оволодіти конфіденційними даними, або ж для того, щоб поширити шкідливий контент. Таким чином користувач ризикує заразити свій смартфон або інший пристрій шкідливими програмами.

4. Шахрайські програми

Безкоштовні програми – завжди гарна приманка для користувачів. Тут шахраї пропонують встановити безкоштовно нібито зручні та корисні додатки. Але при переході на сайти для встановлення цих програм, користувач може отримати шкідливе ПЗ і втратити свої особисті дані. Тому краще завантажувати програми з перевірених джерел, таких як App Store або Google Play.

5. Підроблені акаунти знаменитостей

Деякі профілі є фейковими та видають себе за знаменитих особистостей. В основному їх контент – це все лише копіювання якогось офіційного профілю в ТікТоці або в іншій соціальній мережі. Їх метою є збільшення кількості підписників або зловмисні дії. Щоб не стати жертовою цієї шахрайської схеми, підписуйтесь тільки на верифіковані профілі.

Верифікований акаунт
“Галочка” верифікованого профілю підтверджує особу, що ним володіє

Як не стати жертвою поширених схем шахрайства у ТікТоці

Як і багато інших соціальних мереж, ТікТок не захищений від злому на сто відсотків. Однак ключовою вразливістю завжди був і залишається сам користувач, точніше, його неуважність та нехтування правилами кібербезпеки. Тому варто використовувати базові кроки та знання для того, щоб не стати жертвою шахраїв.

  • Використовуйте двофакторну аутентифікацію. Вона розрахована на те, щоб перевірити двічі особистість того, хто намагається ввійти в обліковий запис або в профіль тієї чи іншої соціальної мережі. Наприклад, користувач отримуватиме код на електронну пошту чи в текстовому повідомленні, щоб підтвердити вхід до облікового запису. Таким чином, у шахраїв менше шансів вкрасти вашу конфіденційну інформацію.
  • Створюйте надійний пароль. У цьому випадку важливо не використовувати прості і часто зламані паролі, такі як 1111, qwerty тощо. Найкраще створювати пароль з різних символів та літер верхнього та нижнього реєстру. Також не забудьте про те, що чотиризначний пароль легше зламати, ніж восьми-значний або десяти-значний.

Надійний пароль

  • Не зв’язуйся з обліковими записами, які публікують сумнівний контент. Якщо ви побачите подібне, скористайтесь кнопкою “Поскаржитися”. Таким чином ви збережете інших користувачів від, можливо, шахрайського профілю.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *