Google випустив лютневі патчі для Android

Google випустив лютневі патчі для Android
Google випустив лютневі патчі для Android

Незабаром після Microsoft Google також випустив лютневі патчі, але для пристроїв Android. Дві з виправлених уразливостей фахівці оцінюють як критичні. Одна з яких дозволяє підвищити права на систему віддалено без будь-якої взаємодії з користувачем. Ще одна вразливість, яка отримала статус критичної, була виявлена ​​в одному з компонентів із закритим кодом Qualcomm.

Що означають ці лютневі виправлення для Android?

CVE-2021-39675 — це ідентифікатор уразливості, яка отримала статус критичної. Хоча вона стосується лише поточної версії мобільної операційної системи Android 12. Фахівці з кібербезпеки відзначають, що цей вид уразливості активно використовується в добре організованих кампаніях кібершпигунства; Google не знайшов жодних доказів її використання в реальних атаках.

CVE-2021-30317 в Qualcomm стосується лише тих пристроїв, які використовують цей апаратний компонент.

Окрім двох критичних уразливостей, спеціалісти також виправили п’ять уразливостей високого рівня у Framework, чотири у Media Framework та сім у System. Крім того, серйозні проблеми торкнулися компонентів MediaTek, Amlogic і Unisoc.

Компанія поки не розкриває технічні деталі уразливостей з міркувань безпеки: виправлення повинні спочатку досягти мобільних пристроїв користувачів.

Прев’ю розробницької версії Android 13

Якщо вже говорити за Android і Google, ви певно чули, що 10 лютого Google випустив розроницьку версію Android 13 для своїх телефонів Pixel? Можливо і ні, але інсайдери в індустрії вже почали активно обговорювати , що ми можемо очікувати від користувацької версії Android 13. Хоча деякі експерти сумніваються в майбутньому «технопрориві» версії, деякі сперечаються, посилаючись на Android 12L, що вона, проте, може принести досить багатообіцяючі зміни. Дуже невелика кількість нових введень у змінах, що стосуються користувачів, привела до розпалу згаданих обговорень.

«Android 13 виконує ітерацію на Android 12, яка повторюється на Android 11, яка повторюється на Android 10, і так далі. Розробка для Android ніколи не припиняється, тому кожна нова функція, яка вчасно не готова до офіційного релізу переноситься на майбутній випуск”, – каже Мішаал Рахман, старший технічний редактор Esper і колишній головний редактор XDA Developers.

Чи буде нова версія Android простою ітерацією попередньої, переважно Android 12L, чи вона дійсно може бути чимось абсолютно новим? Єдине можна сказати напевно, що Android 13, швидше за все, отримає той самий дизайн, що й Android 12, оскільки Google не змінює мову матеріального дизайну щороку. Той же Мішаал Рахман стверджує, що цього не достатньо, щоб назвати нову версію ітеративною. Він додає, що в такому випадку кожне оновлення Android можна вважати ітеративним. За його власними словами, «сам по собі термін не має сенсу».

Як каже Рахман, Google зазвичай планує, які функції вони хочуть мати для кожної версії в кожному випуску. Наприклад, у Android 12 Google планував дебютувати Material You разом із більшістю змін в інтерфейсі та пов’язаними з ним функціями, такими як динамічний колір.

Google випустив лютневі патчі для Android
Схематичне зображення архітектури ОС Андроїд

Джитеш Убрані, менеджер з досліджень всесвітнього трекера пристроїв IDC, погоджується, що це може бути надто рано говорити щось про нову версію та її ітерацію від попередніх, «оскільки Google ще не показав ОС в деталях». Не можна робити остаточних суджень, говорячи лише про незначні оновлення. Навіть якщо оновлення дуже незначні, це, безумовно, не означає нічого поганого, і, до речі, Android 12 все ж приніс серйозні зміни. Фахівець пояснює, що Android 13, у свою чергу, запропонує подальше доопрацювання та, сподіваючись, подальше впровадження.

Нова версія Android 13 буде зосереджена насамперед на продуктивності, безпеці та конфіденційності. Попередній Android 12 мав дизайн, який, за словами багатьох спеціалістів, не сподобався багатьом користувачам, як про це писав у Адам Конвей із XDA Developers. Вони припускають, що з огляду на те, що ми бачили досі, «доволі незначне ітераційне покращення», нова версія Android, безумовно, буде ітерацією дизайну попередніх версій.

Google випустив лютневі патчі для Android
Статистика частки ринку Android за останні роки

У жовтні 2021 року Google випустила Android 12L, яка мала бути спеціальною версією Android 12, створеною виключно для пристроїв із великим екраном, таких як складані пристрої та планшети. З цього приводу експерти Android кажуть, що 12L можна вважати найстабільнішою версією 12, яка включає в себе гілку інтерфейсу для складних і планшетів.

У будь-якому випадку майбутня Android 13, схоже, здебільшого буде побудована на основі Android 12L. І оскільки це проміжний випуск, ми можемо очікувати більшого від користувальницької версії Android 13. За словами Рахмана, це пояснює, чому 12L не мав такої кількості нових функцій.

Аншел Саг, старший аналітик Moor Insights & Strategy, додає, що, незважаючи на те, що версія Android 12L не мала багато функцій, вона все ж є бажаним доповненням для більших форматів. В цьому є сенс, оскільки Android починає глибший захід на Windows і на складні форм-фактори.

Що потрібно Android 13, щоб виділитися?

Фахівці припускають, що в той час як Google робить все правильно зі змінами «режиму концентратора» та заставки, було б дуже цікаво подивитися, що компанія планує, щоб конкурувати з iPadOS.

Для Ubrani єдиною зміною, яка могла б значно підвищити успіх нової версії Android, була б можливість для Pixels передавати додатки на сусідні комп’ютери Chromebook або ПК. Він вважає, що ця функція допоможе Android багато в чому конкурувати з Apple.

Також слід покращити швидкість релізів, оскільки це все ще найбільший недолік Android. Користувачі та постачальники мають якнайскоріше отримувати останню версію. Google вже працює над цим роками, але цей процес займає багато часу. Можливо, подальше розділення ОС, надання попереднього прев’ю для розробників раніше або щось інше, що допоможе компанії прискорити процес оновлень.

Трохи терпіння – інколи те, що вам потрібно

Фахівці не радять користувачам встановлювати версії Android 13 для розробників. Тим, хто хоче побачити все першим, нова ОС може виявитися проблемною та зі збоями. Але це, безумовно, не зашкодить, якщо ви спробуєте нову версію на якомусь запасному телефоні або ПК, на якому можна запустити емулятор Android. Але пробувати цю версію на щоденному пристрої з драйвером користувача певною мірою несе ризик.

Убрані попереджає, що версія Android 13 для розробників все ще недостатньо пророблена, не має зручної установки та не дуже стабільна. Якщо звичайний користувач встановить її, то це принесе більше шкоди, ніж користі.

Ви також повинні знати, що багато програм відмовляються запускатися або обмежують доступні функції в збірках програмного забезпечення, які не відповідають CTS (набір тестів на сумісність). Саме так буде у вашому випадку, якщо ви встановите версію Android для розробників. Крім того, ви не отримуватимете жодних оновлень, оскільки розробники додатків або Google не визначає в пріоритеті надання підтримки користувачам, які використовують збірки Developer Preview.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *