Google заплатить 392 мільйони доларів за таємне відстеження геолокації

Google заплатить 392 мільйони доларів за таємне відстеження геолокації
Google повинен виплатити 392 мільйонів доларів

Google нещодавно врегулювала кілька судових позовів про конфіденційність із 40 штатів, що стосуються заплутаних налаштувань історії геолокації, які вводять в оману та які компанія вела з 2014 по 2020 рік. Компанія виплатить загалом 392 мільйони доларів. Це, за підрахунками Ars Technica, дорівнює 12-годинному доходу Google. Такі висновки базуються на останньому річному звіті про доходи у розмірі 282 мільярдів доларів.

В ексклюзивному виданні Associated Press (AP) у 2018 році було показано, що історія розташування на пристроях Android та iPhone не є «головним елементом управління» для відстеження розташування, як багато хто думав. Навіть якщо користувачі призупинять «Історію розташування» на своїх телефонах, Google все одно зможе відстежувати та записувати їх за допомогою налаштувань Історії програм та веб-пошуку. Якщо обидва не вимкнені, Google може бачити ваше місцезнаходження.

“Якщо ви збираєтеся дозволити користувачам відключати щось під назвою “Історія розташування”, то всі місця, де ви зберігаєте історію розташування, повинні бути відключені”, – сказав тоді вчений-комп’ютерник з Прінстона Джонатан Майєр. “Це є досить простою і зрозумілою позицією”.

З того часу як звіт AP був опублікований, Google був у халепі. Він отримав позови від приватних осіб, а також від кількох генеральних прокурорів (AG) з різних штатів, включаючи Індіану, Техас та Вашингтон. Згідно з судовими документами, 40 штатів, з якими Google уклала угоду, – це Алабама, Аляска, Арканзас, Колорадо, Коннектикут. Також Делавер, Флорида, Джорджія, Гаваї, Айдахо, Іллінойс, Айова, Канзас, Кентуккі, Луїзіана, Мен, , Мічіган, Міннесота, Міссісіпі. Міссурі, Небраска, Невада, Нью-Джерсі, Нью-Мексико, Нью-Йорк, Північна Кароліна, Північна Дакота, Огайо. З ними ж Оклахома, Орегон, Пенсільванія, Південна Кароліна, Південна Дакота, Теннессі, Юта, Вірджинія та Вісконсін.

Оновлення політики конфіденційності Google

У рамках врегулювання гігант пошукової системи також погодився оновити свою політику конфіденційності, що, за його словами, він зробить у «найближчі місяці». Ці зміни включають:

  • Модернізація інформаційних центрів користувачів. Google додасть розкриття інформації на свої сторінки управління діями та сторінки даних та конфіденційності, щоб допомогти користувачам краще зрозуміти, як дані про місцезнаходження він використовує для покращення своїх послуг. Компанія також створить єдиний інформаційний хаб із виділенням ключових налаштувань локації.
  • Спрощене видалення даних про місцезнаходження. Google надасть «основний контроль» для відключення відстеження розташування в налаштуваннях «Історія розташування». А також в налаштуваннях «Історія програм та веб-пошуку». Цей елемент керування також дозволяє користувачам видаляти свої попередні дані, включаючи історію розташування.
  • Оновлення налаштування облікового запису. Google більш ретельно надаватиме новим користувачам інформацію про те: що таке історія програм та веб-пошуку; яка інформація про користувача міститься в ній; як ця інформація допомагає компанії.

Більшість доходів Google надходить від цільової реклами, що базується на персональних даних. Деякі з них використовуються таємно без належної згоди користувача. Проте компанія наголосила, що з роками вона перейшла до безпечнішого підходу до конфіденційності, надаючи користувачам більший контроль над своїми даними та забезпечуючи додаткову прозорість щодо того, як вона взаємодіє зі своїми користувачами. “Сьогоднішнє врегулювання – це ще один крок на шляху до надання більш осмисленого вибору і мінімізації збору даних при наданні більш корисних послуг”, – заявили в Google.

Опубліковано
В категорії Новини Позначено google

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *