Зловмисники зазвичай не виконують брутфорс довгих паролів

Зловмисники зазвичай не виконують брутфорс довгих паролів
Брутфорс, паролі, кібербезпека

Дані, отримані від мережей Honeypot серверів компанії Майкрософт показали, що дуже мало брутфорс атак було спрямовано на довгі та складні паролі. Натомість зловмисники в першу чергу зосереджуються на коротких паролях. Росс Бевінгтон, дослідник кібербезпеки в Майкрософт, проаналізував дані на основі понад 25 мільйонів атак з використанням брутфорс на SSH. Це приблизно 30 днів даних у сенсорній мережі Microsoft.

« З 77% спроб зловмисники намагалися виконати брутфорс паролів, які містили від 1 до 7 символів. Брутфорс паролів, що містив більше 10 символів, зустрічався лише в 6% випадків», – повідомляє містер Бевінгтон.

Також, за його словами, лише 7% спроб брутфорсу були націлені на паролі зі спеціальним символом.

У 39% випадків паролі мали принаймні одну цифру, і не було зовсім зафіксовано атак, де паролі б містили пропуски. Росс Бевінгтон на додачу також навів статистику атак з виконанням брутфорсу. Вона показує, що на мережу серверів Honeypot (сенсорна мережа) Майкрософт було здійснено понад 14 мільярдів атак брутфорсу, а атаки на сервери Remote Desktop Protocol (RDP) включно до вересня цього року зросли втричі порівняно з 325%. Системи Docker і Kubernetes зазнали 110% атак, а брутфорс мережей друку зріс на 178%.

Стосовно статистики Бевінгтон додав, що показники SSH і VNC так само негативно високі, і не надто змінилися, беручи від минулого року. Очевидно, що довші паролі, які також складаються і зі спеціальних символів, то краще вони захищені проти атак. Проте це умовно, адже можуть бути випадки, коли паролі зливають в Інтернет, або вони вже є в брутфорс словниках хакерів. Менеджер Майкрософт порадив використовувати надійні паролі, керовану ідентифікацію та MFA, якщо ви все ж таки робите себе відкритим в Інтернеті. Тому що зловмисники, так чи інакше продовжуватимуть використовувати брутфорс до будь-якого доступного протоколу віддаленого адміністратора. За замовчуванням така функція, як RDP, вимкнута, але якщо ви вирішите її увімкнути, не робіть себе відкритим.

Що таке брутфорс?

Брутфорс є досить популярним методом зламу паролів, коли зловмисник намагається “вгадати” пароль та ім’я користувача, щоб отримати несанкціонований доступ до системи. Цей конкретний метод атаки має високий рівень успіху і становить п’ять відсотків підтверджених порушень безпеки. Деякі зловмисники все ще виконують брутфорс вручну, але в більшості випадків цю роботу виконують боти. Вони мають список справжніх або ж найбільш використовуваних паролів і виконують почерговий ввід, якщо відбувається успішний вхід в систему, то бот сповіщає зловмисника. Використовується брутфорс, між іншим для зараження сайтів шкідливим програмним забезпеченням, порушення роботи служби або крадіжка інформації. Та проте, які б не були наміри зловмисників, завжди краще перестрахуватися з довгими і складними паролями. Вони забезпечать високу надійність збереження ваших даних.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *