Як технологія 5G впливає на наше життя

5G networks are declared as an amazing technology

Мережі 5G – поєднання найновіших досягнень, які дають нам можливість використання надшвидкісного з’єднання. Найбільшу мережу 5G у світі розгорнуто у Китаї, де люди отримали можливість відчути ефект 5G ще влітку 2020 року. Але після такого масового тестування знайшлося й чимало проблем. Однією з найбільш невтішних є низький діапазон покриття: стільникові оператори були змушені встановити набагато більше стільникових вишок, щоб покрити заявлений діапазон, тому сьогодні мережа 5-го покоління набагато дорожча, ніж 4G. А для більшості користувачів, яким не потрібне надшвидке з’єднання, така переплата абсолютно непотрібна. Тож, як технологія 5G впливає на наше життя?

Технологія на низькому старті

Історія пам’ятає безліч прикладів, коли геніальна інновація не привертала уваги, оскільки на той час механізм чи технологія її використання не були винайдені. І справжня оцінка цього винаходу приходила лише десятиліття потому – з’ясовувалося, що саме вже існуюча, але забута ідея здатна вирішити нову проблему.

У сучасному світі час тече набагато швидше, і речі, які 5 років тому вважалися безглуздими, сьогодні можуть бути оголошені як технології нового покоління, а потім поширюватися на масовому ринку. Як приклад – Тесла. Багато людей вважали, що Маск не сповна розуму і його компанія зазнає краху.
Однак в наші дні це найбільша автомобільна компанія у світі. І такий успіх, заснований на ідеї виробництва лише електромобілів, – винахід не новий, але більшість автомобільних компаній вважало його нереальним через низьку популярність електромобілів.
5G важко порівняти з Tesla – мова йде про абсолютно нову технологію, тоді як електрокари випускалися вже у минулому столітті. Та є дещо спільне зі шляхом Тесли: мережі 5-го покоління також можуть вражати своїми потенційними функціями, але в наші дні у них занадто багато проблем, щоб говорити, що вони готові до масового ринку. Далі мова піде про те, що ж корисного і незвичайного у мережах 5G, що робить їх такими привабливими для інвесторів.

5G та IoT

Інтернет речей (IoT) розвивається дивовижно. З року в рік з’являється набагато більше пристроїв для розумних будинків/офісів, великі компанії, такі як Xiaomi та Apple, працюють над створенням закритих IoT-екосистем для своїх пристроїв. І створити таку мережу вдома або в невеликому офісі легко – швидкості з’єднання Wi-Fi / LTE достатньо, щоб забезпечити стабільну роботу IoT. Але коли ми маштабуємо цю систему для застосування у готелях, офісах великих компаній або домашніх системах з великим споживанням Інтернет-трафіку, зазначених способів підключення до Інтернету недостатньо. 5G вирішує цю проблему, забезпечуючи швидкість з’єднання в 10 разів вищу, ніж сучасні методи. Після впровадження 5G Інтернет речей отримає величезний приріст популярності.

Інтернет речей

Технологія 5G та віртуальна реальність (VR)

Сервіси з віртуальним контентом ледве розвиваються через низьку швидкість з’єднання. Та ми говоримо про потокові сервіси, які вимагають стабільного та швидкого з’єднання з Інтернетом. Пригодницькі ігри через VR захоплюючі, однак у них важко грати в багатокористувацькому режимі: значний поток даних, а також незадовільна швидкість з’єднання обмежують можливості розваг на карантині. Екскурсії Гренландією дуже популярні, але багато людей, які спробували цей вражаючий тур, зазначають, що відставання між командою та діями дуже велике. Основний ефект реалізації 5G дозволяє користувачам мати значно вищу швидкість передачі даних, тому їхні ігрові дії відчуваються як живі та реальні.

5G and virtual reality
Послуги віртуальної реальності та 5G

Мережа нових епох та хмарних послуг

Хмарні обчислення та, зокрема, хмарні ігри – це два сектори, які чекають на впровадження мереж 5G з таким самим нетерпінням, як людина чекає таксі в дощовий день. І хоча такі хмарні ігрові сервіси, як Google Stadia, можуть працювати з поточною швидкістю Інтернету, хмарні обчислення навряд чи можуть показати весь потенціал із середньою швидкістю з’єднання близько 100 Мбіт/с. Виробники комп’ютерів роблять прогнози щодо нової моделі використання персональних комп’ютерів. Тільки уявіть: ви купуєте лише монітор, який має чіп 5G, клавіатуру та мишку, потім підключаєтесь до служби хмарних обчислень і обираєте потрібні параметри комп’ютера – швидкість процесора/графічного модуля/об’єм оперативної пам’яті, а також операційну систему. Тоді ви зможете користуватися своїм ПК повсюду, з тією лише різницею, що всі обчислення будуть виконуватися на сервері. Хіба це не диво?

Страхи та плітки навколо 5G

Люди виявили зовсім різну реакцію на появу 5G. Хтось був радий побачити, що така прогресивна технологія доступна для громадськості, але є й багато скептиків, які серйозно думають, що 5G може завдати шкоди їх здоров’ю; дехто навіть заявляє, що пандемію коронавірусу спричиняють вежі 5G. Але ці люди, напевно, забувають про шкоду від Wi-Fi, 3G/4G, радіо- та телевізійні хвилі, які не викликають жодних страхів або суперечок. 5G настільки ж безпечний, як і будь-який інший тип радіохвильового пвипромінювання, і навіть більше:  5G-хвилі мають надзвичайно низьку проникаючу потужність, тому дуже легко від них “сховатися” просто всередині будівлі.

Where 5G fits in the electromagnetic spectrum

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *