ТОП 10 комп’ютерних вірусів в історії людства

Комп’ютерні віруси справді схожі на реальні. Вони можуть заразити тисячі комп’ютерів за лічені хвилини, тому ми називаємо це епідемією. Зараз важко уявити, як можна жити без антивірусу, а колись це було реальністю. Отже, ми склали список із 10 найнебезпечніших вірусів в історії, щоб згадати з чого все почалося. Почнемо 😊

1. Вірус CIH (1998)

Цей вірус був створений студентом із Тайваню, ініціали якого були CIH. Він почав поширюватися по мережі 26 квітня – у день аварії на Чорнобильській АЕС, тому багато користувачів називають його просто – Чорнобиль. Цей вірус є небезпечним, оскільки він не тільки перезаписує дані на жорсткому диску комп’ютера і робить його непридатним. Цей вірус навіть міг перезаписати BIOS хоста – після цього ПК не може завантажитися. Ніхто не очікував такої каверзи в далекому 1998 році. CIH чи Чорнобиль заразили майже півмільйона комп’ютерів у всьому світі. Вражає, чи не так?

2. Вірус MORRIS WORM 🐛(1998)

Цей вірус запам’ятався світу і набув величезного розголосу через пресу, а його творець був першою людиною (!), засудженою в США відповідно до Закону про комп’ютерне шахрайство та зловживання. Зараз це здається звичайною справою, але в 1998 році ніхто не міг очікувати, що можуть позбавити волі за “якесь” віртуальне шахрайство. Листопад 1998 року запам’ятався як місяць, коли один вірус паралізував роботу всього Інтернету, що спричинило 96 мільйонів доларів збитку. Дуже переконливо, як для одного з перших вірусів. Через незначну помилку в його «коді» – він продовжував встановлювати на одному ПК необмежену кількість разів, повністю виводячи з ладу комп’ютери по всьому світу.

3. Вірус МЕЛІСА (1999)

А цей вірус запам’ятався тим, що розповсюджувався через імейл. У п’ятницю, 26 березня 1999 року, люди по всьому світу отримали електронний лист, в якому була лише одна пропозиція: “Ось цей документ, який ви просили… нікому не показуйте. 😉”, з прикріпленим документом Word. В даний час ми всі чудово розуміємо, що це вірус, але ще 1999 року це було щось нове. Та й мозок, що втомився після робочого тижня, не відразу міг розпізнати загрозу. Ті, хто відкрив DOC-файл (а були тисячі, хто це зробив), дозволили вірусу заразити свою систему і надіслати цей лист усім контактам вашого облікового запису, використовуючи ваше ім’я. Найгірше, цей вірус модифікував документи користувача Word з цитатами з телешоу «Сімпсони». Автор цього вірусу був спійманий і засуджений до 20 місяців позбавлення волі.

4. Вірус ILOVEYOU 💖(2000)

Самий романтичний у нашому списку небезпечних вірусів – вірус ILOVEYOU. Можливо, із-за його милого імені або ж коварної стратегії він заразив 45 мільйонів користувачів протягом двох днів! Так як працює цей вірус? Користувач отримує електронний лист із файлом «LOVE-LETTER-FOR-YOU» з розширенням vbs (Visual Basic). Коли він потрапляє в систему, він змінює всі ваші файли, зображення, музику, а потім розширюється на всі ваші контакти. Урон був величезним – не таке любовне знання, яке ми очікуємо отримати. Творець вірусу був знайдений, але не був заявлений. В той час на Філіппінах не було законів проти кіберпреступників. Повезло, что тут скажешь 😊

Вірус ILOVEYOU

5. Вірус CODE RED (2001)

Ось вірус CODE RED для зараження Інтернету абсолютно не понадобілося відправити письмо на пошту. Для CODE RED або Bady вам просто потрібно підключитися до Інтернету, через який він змінив сайт, відображаючи текст «Зламано китайцями!» («Взломано китайцами!»). Він поширювався миттєво, потребувало менше неділі, щоб заразити майже 400 000 серверів, це майже мільйон пошкоджених комп’ютерів. Китайці постарались 🙁

Вірус CODE RED

6. Вірус MYDOOM (2004)

Вірус MYDOOM з’явився 26 січня 2004 року. Ця епідемія змогла заразити майже 2 мільйони користувачів ПК. Цей вірус був прикріплений до електронної пошти, де повідомляється про помилку (Ошибка поштової транзакції). Коли ви нажали на розміщення, воно дублювало це електронний лист на всі адреси, знайдені у ваших списках контактів. Перекратити це було дійсно складно, тому що вірус заблокував доступ до сайтів найпопулярніших антивірусних програм, а також до оновлених служб Microsoft. Все продумали!

7. Вірус SASSER (2004)

Вірус SASSER відобразив світ, тому що йому вдалося перервати супутникові повідомлення для французького телебачення і навіть вдалося змінити кілька рейсів авіакомпанії Delta. Щоб проникнути в систему, вірус замість електронної пошти використовував уразливість в неоновлених системах Windows 2000 і Windows XP. Як тільки вірус заразив комп’ютер, він шукав інші уразливі системи. Заражені ПК відчували неоднократні аварії і нестабільність.Цей вірус був написаний студентом, який випустив вірус у свій 18-й день народження. Хах. йому дійсно повезло, тому що він написав код, коли був неповнолітнім, тому він просто отримав умовний приговор. Ну что тут скажешь, подросток 😊

Вірус SASSER

8. Вірус BAGLE (2004)

На початку 2004 року з’явився новий вірус – черв’як Bagle. Вірус BAGLE інфікував користувачів ПК через електронне письмо. Цей вірус є першим, який був створений для отримання прибутку, одержуючи доступ до фінансової, особистої та іншої інформації. Саме з того часу з’явилося шкідливе рух, і в даний час це величезна проблема для багатьох користувачів і антивірусних компаній.

9. Вірус CONFICKER (2008)

Черв’як Win32 Conficker або просто Conficker – дуже коварний вірус, створений спеціально для атак на систему Microsoft Windows. Використовуючи уязвимости в ОС, «Conficker» незаметно пройшов перевірку антивірусних програм і, що ще більше, блокував доступ до оновлень зі своїх баз даних і оновлень для ОС. Імена всіх служб були замінені, і вірус реєструвався в різних частинах системи, тому було практично неможливо знайти і знищити всі його фрагменти. У світі було понад 12 мільйонів заражених комп’ютерів, що поставило антивірусні компанії та постачальників ОС підвищити їх безпеку.

10. STUXNET (2010)

Вірус Stuxnet у 2010 році завдав величезної шкоди світовій безпеки. Він призначений для великих промислових об’єктів, включаючи електростанції, плотини, системи обробки відходів, а також хімічні та ядерні операції. Це дозволило хакерам контролювати всі важливі елементи управління системою, не будучи заміченими. Це перша атака, яка дозволяє кіберпреступникам маніпулювати реальним обладнанням і завдає величезної шкоди світовій безпеці. Більше всього постраждав Іран від найбільш руйнівних Stuxnet (поштою 60 відсотків усього завданого збитку).

STUXNET Virus

Більше інформації

Автор Полина Лисовская

Я працюю менеджером з маркетингу вже багато років і люблю шукати для вас цікаві теми

Переглянути всі записи Полина Лисовская.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *