Хакери, без досвіду в розробці, використовують штучний інтелект ChatGPT для створення вірусів

Хакери використовують штучний інтелект ChatGPT для створення вірусів
Тепер ChatGPT використовується не тільки для написання есе, а й для написання шкідливого коду

З моменту запуску чат-бота ChatGPT люди використовували його для написання есе, сценаріїв, коду, а також спілкувалися про фінанси та дізнавалися нове. Цього разу чат-бот використовували для написання шкідливого коду. Про це з посиланням на ArsTechnica пише MC.today.

Експерти з кібербезпеки Check Point Research повідомили, що після запуску ChatGPT учасники форумів кіберзлочинності використовували чат-бот для написання шкідливого програмного забезпечення та фішингових листів. Зазначається, що у деяких користувачів навіть немає досвіду програмування.

У компанії додали, що поки зарано говорити, чи стане ChatGPT улюбленим інструментом Даркнету. Однак уже зараз можна помітити інтерес кіберзлочинців до можливостей чат-бота. В одному з прикладів розповідається, як чат-бот написав скрипт на мові Python, який у разі доопрацювання може слугувати програмою-вимагачем. За допомогою цього програмного забезпечення зловмисники можуть шифрувати дані на комп’ютері користувача.

 ChatGPT
Пост на хакерському форумі, який описує використання ChatGPT для створення шкідливого ПЗ

В іншому прикладі програмне забезпечення розробили для створення майданчика для онлайн-торгівлі. На ньому здійснюється купівля або обмін скомпрометованих акаунтів, даних банківських карт, шкідливих програм та інших незаконних віртуальних товарів. Скрипт використовував сторонній інтерфейс для отримання поточних цін на криптовалюту. Це допомагає користувачеві встановлювати ціни під час здійснення покупок.

ChatGPT
Обговорення використання ChatGPT для створення скриптів для маркетплейсів Dark Web

Дослідники Check Point раніше намагалися розробити шкідливе програмне забезпечення за допомогою ChatGPT. Чат-бот створив “переконливий фішинговий лист”, у якому потенційній жертві повідомляють про блокування акаунта і пропонують відкрити вкладений файл Excel із вбудованим VBA-макросом (його також створив штучний інтелект).

Хоча умови ChatGPT забороняють його використання в незаконних або зловмисних цілях, у дослідників не виникло проблем зі зміною своїх запитів, щоб обійти ці обмеження.

Автор Стефанія А.

Пишу про те, як зробити життя онлайн комфортним і безпечним. Вірю, що сучасний цифровий світ вартий того, щоб бути його частиною.

Переглянути всі записи Стефанія А..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *